Turite klausimų?
Mob.tel. 8 (600) 05 666

Kovo 20 d. Teismas atmetė „TC prekybos“ pretenzijas uždėti areštą bendrovės „Electronic trade“ turtui, sąskaitoms bei darbuotojų turtui.

Sparčiai augančią elektroninės prekybos parduotuvę „BigBox.lt“ valdanti bendrovė „Electronic Trade“ kovo viduryje sulaukė konkurentų grąsinimų. UAB  „TC prekyba“, kuriai priklauso ir „azon.lt“, norėjo teismo keliu gauti visus finansinius „Electronic Trade“ dokumentus, įmonės balansą ir net darbuotojų darbo sutartis. Ilgą laiką buvusi prekybos buities technika lyderė „TC prekyba“ taip sumanė pabandyti įvairiomis priemonėmis išgauti konfidencialius duomenis apie konkurentus ir įšaldydama sąskaitas paralyžuoti bendrovės veiklą. Neatmestina, kad ir buvusius savo darbuotojus, kurių netenkino darbo sąlygos bei buvo ribotos karjeros galimybės, „TC prekyba“ norėjo „pamokyti“, apkaltinus perėjimu dirbti į sėkmės lydimą el.komercijos įmonę.

Vienas iš „BigBox.lt“ valdančios bendrovės „Electronic Trade“ savininkų ir jos vadovas Gytis Breikštas įsitikinęs, jog tokiu keistu būdu buvusieji darbdaviai stengiasi taisyti verslo klaidas ir rodo savo ambicingumą, bandydami įgelti savo nuomonę turėjusiems darbuotojams. „Kas galėtų paneigti, jog „azon.lt“ vadovai ir savininkai išsigando sparčiai augančios „BigBox.lt“ konkurencijos,“- apie teisminio ieškinio motyvus savo valdomai bendrovei svarsto Gytis Breikštas.

Vadovo patirtis + darbuotojai = sėkmės strategija

Pasak G.Breikšto, jam vadovaujant, „azon.lt“ per metus apyvartą pavyko padidinti daugiau kaip du kartus. „Sėkmę lėmė mano turimos žinios, patirtis el.komercijos srityje, asmeninės pastangos ir surinktų darbuotojų komanda. Kai vos po metų vadovavimo „TC prekybos“ savininkai nusprendė keisti sėkmę lydėjusią strategiją ir

daliai darbuotojų stipriai sumažinti atlyginimus, supratau, kad tokioje bendrovėje savęs nematau,“- savo išsiskyrimo priežastis komentuoja „Electronic Trade“ direktorius Gytis Breikštas. – „Visada turėjau idėją, kad tik gerbiant ir vertinant darbuotojus, juos pakankamai motyvuojant ir sukuriant geras darbo sąlygas galima kartu kurti didelę pridėtinę vertę.“  Šiandien tai ir yra viena iš „BigBox.lt“ sėkmės prielaidų. UAB „Electronic trade“ direktorius vardija savo darbuotojams siūlomas motyvacijos priemones:  lanksčios darbo valandos, galimybė dalį darbo atlikti namuose, atlyginimas, priklausantis nuo rezultatų, ilgalaikis gyvybės ir sveikatos draudimas. Vasarą savaitę darbuotojai turi galimybę dirbti prie jūros ir taip stiprinti komandinį darbą . Šios priemonės padeda įmonei kurti ilgalaikius, pasitikėjimu grįstus santykius.

Kaltinimai 0,25 etato dirbusiai asistentei

Paskui 2011 m.pabaigoje iš „azon.lt“ vadovo posto pasitraukusį Gytį Breikštą, per daugiau kaip 7 mėn iš  „TC prekybos“ išėjo dar 4 darbuotojai. Daugeliui darbuotojų buvęs darbdavys ketino sumažinti atlyginimus arba perkelti į mažiau palankias darbo vietas. „Man tikrai ne tas pats, kur dirbti. Turiu daug patirties, todėl pats pasisiūliau dirbti būtent „Electronic trade“ bendrovėje, kur imponuoja vadovo asmenybė, jo ilgalaikė verslo vizija, numatoma plėtra, tobulėjimo galimybės, lanksčios darbo sąlygos ir komanda, su kuria dirbu,“- sako vienas iš neva nesąžiningai pasielgusių darbuotojų, Artūras Krištopaitis, „azon.lt“ dirbęs grafikos dizaineriu, o šiuo metu atsakingas už visų „Elektronic trade“ valdomų elektroninių parduotuvių rinkodaros strategiją. - „Be to, dar prieš išeinant iš „TC prekybos“, 2012m. vasarą, sakiau tuometinei vadovei, jog savininkams ženkliai sumažinus investicijas į elektroninio verslo perspektyvas, kyla jausmas, kad įmonė tampa panaši į skęstantį laivą.“

Dar viena apkaltinta darbuotoja, kurios asmeniniam turtui buvo kilusi nepagrįsta arešto rizika- Indrė Smilgaitytė. I.Smilgaitytė, dar būdama IT srities studente, „TC prekybos“ bendrovėje dirbo 0,25 etatu ir vos 5mėn. Buvęs vadovas, Gytis Breikštas, įvertinęs merginos išsilavinimą, buvo sutaręs ją įdarbinti visu etatu. „Esu šokiruota man pareikštais kaltinimais.  „TC prekyboje“ dirbau trumpai ir pagal terminuotą sutartį. Naujoji vadovė man pati pasakė, jog patekau į  nepageidaujamų darbuotojų gretas,“ – neslėpdama emocijų kalbėjo Indrė Smilgaitytė, - „Džiaugiuosi, jog baigus mokslus, po 2 mėn. bevaisių darbo paieškų, buvęs vadovas man pasiūlė dirbti „BigBox.lt“.

Apie UAB „Electronic trade“:

Per 2012 m. 6 veiklos mėn. UAB „Electronic trade“ pasiekė daugiau kaip 3,4 mln.Lt apyvartą. Šiais metais bendrovė startuoja dar su dviem elektroninės prekybos projektais. Bendrovėje šiuo metu dirba 12 darbuotojų.